Pri výbere kontrolujeme vždy:

1. Napätie batérie

V drvivej väčšine prípadov majú batérie napätie 10,8V, 11,1V, 14,4 alebo 14,8. Pozor! Napätie 10,8V a 11,1V možno považovať za zhodné (jedná sa o minimálnu odchýlku). To isté platí aj pre napätie 14,4V a 14,8V (sú zameniteľné). Ak je napríklad na originálnu batériu uvedené napätie 10,8V a na novo zakúpené je uvedené 11,1V všetko je v poriadku. Avšak napätie 10,8V / 11,1V už nie je zameniteľné s napätím 14,4 / 14,8V! Batérie už v tomto prípade nebude fungovať.

2. Typ batérie

Ďalšie dôležité kritérium je označenie samotnej batérie. Na originálne batériu možno vo väčšine prípadov nájsť označenie batérie (pre každú značku je označenie odlišné a môže na batériu byť viac označenie). Toto označenie sa musí zhodovať s označením batérie, uvedenom v popise batérie (vždy pod nadpisom "Nahrádza batérie"). Pozor S / N nie je označenie batérie.

3. Typ Notebooku

Je uvedený väčšinou naspodku notebooku. Dôležitá je najmä výrobné rad notebooku. Konkrétny špecifický typ nemusí byť vždy uvedený v popise (môže tu byť napríklad iba séria).

4. Vzhľad batérie

Postupne sa snažíme dodávať kvalitné fotografie ku všetkým batériám. Dôležité je prekontrolovať a porovnať s Vašou starú batériu základný tvar batérie a umiestnenie kontaktov.
Dodatok

Né vždy je nutné nájsť zhodu ako type batérie, tak typu notebooku. V niektorých prípadoch môže v opise chýbať typ batérie prípadne typ notebooku. Ak však sedí napätie a vzhľad a typ batérie prípadne notebooku zhoda je väčšinou zaručená. V neposlednom rade je vždy možnosť napísať email na expedice@easy-print.sk.